KADIN2000 Kadının İnsan Hakları Bilgi Belge Merkezi | anasayfa

kadın2000: genel bilgiler

Ne amaçlıyor, nasıl çalışıyor?

nasıl yararlanacaksınız?

Üye olun ve bilgi akışına katılın

not defteri

kadın2000’in aylık iletişim aracı

kaynak-ça

Kitapları/yayınları paylaşıyoruz

belge ve yayın sağlama

Kaynaklara daha kolay ulaşın

Kadının İnsan Hakları ve Yurttaşlık Eğitim Projesi

Avrupa Birliğinin katkılarıyla

Funded by the European Union

Belge ve yayın sağlama

 

Gerek “kaynak-ça”da, gerek “not defteri”nde ilginizi çeken yayınlar olur ve içerikleri konusunda daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, yayının adını bildirmeniz yeterli olacaktır. Anılan yayın(lar)ın “içindekiler”le ilgili fotokopi(ler), hemen size iletileceği gibi, “İçindekiler”i inceledikten sonra, ilginizi çeken bölümleri edinmek isterseniz, “bir bölüm”ün ya da kitabın “yüzde 10’u”nun fotokopisi de, ücreti karşılığında, adresinize iletilecektir.

 

kadın2000‘de bulunan ve/ya kadın2000 tarafından izlenen “süreli yayınlar” için de benzer bir yaklaşım söz konusudur. Dilediğiniz süreli yayının “içindekiler”inin fotokopisi gönderilebileceği gibi, bir süreli yayının aynı sayısında yayınlanan bir makalenin fotokopisini edinmeniz de mümkün olabilecektir.

 

Yılda dört kez, Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında belirlenerek size bildirilecek olan sayfa başına fotokopi ücreti, 2000 yılının ilk üç ayı için 20.000 TL/sayfa olarak belirlenmiş bulunmaktadır.

 

kadın2000’in fotokopi ücretinden gelir sağlamak gibi bir yaklaşımı olmadığından ve anılan ücret ile sadece fotokopi kullanımı, kağıt ve gönderme giderlerinin karşılanması amaçlandığından, fotokopisi çekilecek basılı yayının elvermesi, bir başka anlatımla, okunabilirliğini sürdürmesi durumunda, karşılıklı iki sayfanın küçültülerek fotokopisini çekme yoluna gidilebilecektir.

 

kadın2000, yukarıda sıralanan hizmetlerin yanı sıra, istek gelirse, “kadın”la ilgili olarak Türkiye’de yayınlanmış olan bir basılı yayını bulma / sağlama konusunda da yardımcı olabileceği gibi, yurt dışında yayınlanan ve zaman zaman “not defteri”nin “ek”i olarak bilgileri aktarılacak olan yayınlardan istenilenleri de -kadın2000’e döviz değil, maliyeti karşılığı TL olarak ödenmek kolaylığını sunarak- sağlama yoluna gidebilecektir.

 Sayfa başı

========================================================================================================================

Arjantin Caddesi 22/10 Kavaklıdere 06700 Ankara

Telefon 0312 467 13 37

Faks 0312 468 18 33

E-posta [email protected]

Web www.kadin2000.gen.tr

 

www.kadin2000.gen.tr

© KADIN2000, 1999-2019. Tüm hakları saklıdır.
Web tasarım ve uygulama: Hakan Tuncel, Ocak 1999